Фараж: Можеби треба да има втор референдум за „Брегзит“

//

Можеби е време за втор референдум за „Брегзит“ да се стави крај на „мрморењето“ на оние кои не ги прифаќаат резултатите од првиот.

Ова го изјави британскиот политичар Најџел Фараж за време на телевизиско шоу, објави „Индепендент“.Фараж беше лидер на Британската независна партија и беше еден од главните активисти на британската кампања за напуштање на земјата на Европската унија. Сега тој рече дека политичките фигури против „Брегзит“ никогаш нема да престанат да го критикуваат гласањето и затоа е најдобро да се одржи повторно.(Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Апелациja ќе расправа за притворот на Чавков и Дурловски

Следна статија

Приведени странски државјанки во локали во Тетото и Гостивар

Најново од Вести