Апелациja ќе расправа за притворот на Чавков и Дурловски

//

На јавната седница ќе се расправа за жалбите на Мунир Пепиќ од Агенцијата за разузнавање, Душко Лазаров, началник за специјални операции во МВР, за продолжениот притвор на поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков, како и за притворот на поранешниот директор на Македонска опера и балет, Игор Дурловски… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ердоган бара тет-а-тет средба со Меркел

Следна статија

Фараж: Можеби треба да има втор референдум за „Брегзит“

Најново од Вести