| |

ФИЛИПЧЕ: НОСАМ МАСКА И ГО ШТИТАМ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ

Носам маска затоа што се грижам за моите блиски, затоа што ги почитувам здравствените работници и го штитам јавното здравје, порачува министерот за здравство Венко Филипче на својот фесјбук-профил.

– Носењето заштитна маска е засега наједноставен и најсигурен начин да се спротивставиме на пандемијата. Секој од нас има одговорност, напиша Филипче.

Апелира до сите граѓани да ги почитуваат мерките за заштита од КОВИД-19.Слични Објави