Филипче: Со вакцина побезбедно ќе стигнете до имунитет, отколку да се заразите од Ковид 19

/

Препораката на Светската здравствена организација е дека вакцинацијата против КОВИД-19 е побезбеден начин да се помогне во градењето заштита, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

КОВИД-19, посочува министерот, може да има сериозни, опасни по живот компликации.

– Со вакцината на побезбеден начин ќе развиете имунитет, отколку да се заразите или разболите, напиша Филипче.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Таравари: Влада со Алтернатива нема да трае долго

Следна статија

Денеска испишани четворица, а во софиската болница „Пирогов“ се лекува само уште еден македонски државјанин повреден во несреќата

Најново од Вести