Денеска испишани четворица, а во софиската болница „Пирогов“ се лекува само уште еден македонски државјанин повреден во несреќата

/

Денес во софиската болница „Пирогов“ се испишани четири лица кои беа повредени во страшната сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, јавуваат бугарските медиуми.

Медицински тимови од Северна Македонија и Србија ги подигнаа пациентите за да ги однесат дома, соопштија од болницата.

Од таму додаваат дека едно лице од пациентите останува на опсервација на Клиниката за неврохирургија. Тој бил подложен на две успешни операции – на потколеницата и на ‘рбетот, но како што велат од болницата, тој непречено закрепнува и веќе се движи.

Пациентите се отпуштени од Клиниката за изгореници и пластична хирургија, а во последните 24 часа нема промена во нивната состојба.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Филипче: Со вакцина побезбедно ќе стигнете до имунитет, отколку да се заразите од Ковид 19

Следна статија

Македонските компании не можат да издржат уште еден локдаун

Најново од Вести