|

ФОТО: Градоначалник се онесвести на пресот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски се огласи на Фејсбук-Се е во ред, интензивен период беше и тоа го зема данокот

Градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов се онесвести за време на денешната прес конференција на Христијан Мицкоски по средбата со градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, кои добија мандат на последните избори. Веднаш неговите сопартијци се обидоа да помогнат, пресот беше прекинат, а подоцна Мицкоски објави фотографија со него на ФБ порачувајќи дека се е во ред и дека ова се случило од замор поради интензивниот период и кампањата во изборите.

Извор: Zoom. mk

Слични Објави