Фудбалскиот тренер Иван Ранчев загина откако го погоди гром на фудбалски меч во Бугарија

Во текот на фудбалски натрпевар во селото Лесичово во Бугарија се случи несреќа, кога молња го погоди и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41).

Тоа се случило во неделата попладне во текот на контролниот меч на тимот од Лесичово и Ботево, кога најпрво почанл силен дожд, а потоа почнале да секаат молњи, пренесува „Новините“.Итната помош стигнала на местото на несреќата, а можела само да констатира смрт кај тренерот.

Претходна статија

Студентите до утре можат да аплицираат за субвенциониран студентски оброк

Следна статија

Шест лица повредени, меѓу нив и дете, во сообраќајка каj Скопје

Најново од Вести