ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАДОВИШ: ВО НАШИОТ ГРАД ВЕЌЕ НЕМА ЗАБОЛЕНИ ЛИЦА ОД КОРОНА ВИРУС

/

Утринава добивме информација од Центарот за јавно здравје-Штип дека по спроведените дополнителни тестови четворицата наши сограѓани се негативни на Ковид-19, информираше градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов.
„Тоа значи дека моментно во градот и населените места нема заболени лица од коронавирусот. Лицата, кај кои претходно беше позитивен наодот за Ковид-19, на 24 април ќе добијат решение за престанок на периодот за изолација и ќе можат слободно да се вратат на своите нормални активности“, додава градоначалникот Конзулов.Претходна статија

ЗАШТИТНА ОПРЕМА УКРАДЕНА ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ЉУБЉАНА СЕ ПРОДАВАЛА НА ИНТЕРНЕТ

Следна статија

ДОКТОРКАТА ОД КОЧАНИ ЗАРАЗЕНА СО КОВИД-19, 11 ДЕНА ЧЕКАЛА РЕЗУЛТАТИ И ОДЕЛА НА РАБОТА

Најново од Вести