ГРАНАТА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОНАЈДЕНА ВО СТОБИ

/

Вчера напладне било пријавено дека во Градско на локалитетот Стоби од страна на работници кои го чистеле патот била пронајдена граната од постар тип, од Втората светска војна.Известен бил пиротехничар од ДЗС за нејзино подигање.

Извор: Макфакс

Претходна статија

ДЕТЕ И МАЖ КАСНАТИ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Следна статија

ДЕНЕСКА СЕ ПРАЗНУВА УСПЕНИЕ НА СВ. АНА, МАЈКАТА НА БОГОРОДИЦА

Најново од Вести