Гром удри до Белата куќа, 4 лица во критична состојба

/

Четири лица се повредени откако гром удри во близина на Белата куќа во четвртокот вечерта, соопштија пожарникарите.

Пожарникарите од округот Колумбија соопштија дека двајца мажи и две жени биле пренесени во болница откако биле пронајдени на плоштадот Лафајет околу 19 часот.

Тие се пронајдени во близина на статуата на Ендрју Џексон, северно од Белата куќа, изјави портпаролот на пожарникарите.Сите четири лица се со критични повреди опасни по живот, според официјалните лица.Претходна статија

СДСМ: Започна процесот на преговори со ЕУ, пропаднаа лагите за наводна асимилација и бугаризација

Следна статија

Ќучук: Историјата не е турната под килим, таа е составен дел од преговарачката рамка

Најново од Вести