ХЕРО МУСТАФА НАЈАВИ НОВИ ЗАБРАНИ ЗА ВЛЕЗ ЗА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА КОРУПЦИЈА

/

„Минатата недела САД издадоа забрана за влез на нивна територија на едно лице, но тоа нема да биде последното. Чекор по чекор, ова е начинот за борба против корупцијата“, изјави денеска амбасадорката на САД во Бугарија, Херо Мустафа, која беше присутна на кулинарски демонстрации и предавање во Софија.

САД забранија влез во земјата од судијата на Специјалниот кривичен суд Андон Миталов, кој е осомничен за сериозна корупција.Претходна статија

ГОРИВАТА ПОЕВТИНУВААТ

Следна статија

ЈАВЕН ПОВИК ЗА МЛАДИ ЗЕМЈОДЕЛЦИ- ФИНАНСИСКАТА ПОДДРШКА ЗГОЛЕМЕНА НА 20.000 ЕВРА

Најново од Вести