ХРВАТСКА: МАЖ ФРЛИЛ БОМБА КОН РАБОТНИЦИТЕ ОД ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА КОГА ДОШЛЕ ДА МУ ЈА ИСКЛУЧАТ СТРУЈАТА

Маж, чиј идентитет не е познат, утрово активирал експлозивна направа и ја фрлил кон двајца мажи во Пакрач, Хрватска.

loading...

Тие се повредени и се лекуваат во болницата во Пакрач.

Засега не е позната сериозноста на нивните повреди.

Инцидентот се случил утрото околу 9:20 часот во Пакрач, објави хрватскиот портал „Индекс“.


loading...

Според извештаите, ранети биле работници на ХЕП, на возраст од 52 и 55 години, кои дошле да му ја исклучат струјата на осомничениот (71), а тој фрлил бомба кон нив.

Oсомничениот се забарикадирал во куќата, но полицијата успеала да го уапси.