ХРВАТСКИ ВОЕН ХЕЛИКОПТЕР СЕ УРНА ВО ЈАДРАНСКО МОРЕ

/

Во близина на хрватскиот остров Зларин, во Јадранското Море се урна воен хеликоптер, соопшти хрватското Министерство за одбрана.

Според локалните медиуми, во морето е пронајдено тело и истото околу пладне е извлечено од морето.

Хрватското МО информира дека се преземаат сите мерки и активности со цел пронаоѓање и спасување на екипажот.„Засега не знаеме колку луѓе биле во хеликоптерот. Сите околности ќе бидат истражени“, соопшти полицијата во Шибеник.

Претходна статија

ЦЕЛ СВЕТ СЕ ЗБОГУВА СО БРАЈАНТ, А ЛЕЈКЕРСИ НЕОЧЕКУВАНО – МОЛЧАТ (ФОТО)

Следна статија

СИНОТ НА ШЕКИЛ О’НИЛ ЈА ОБЈАВИ ПОРАКАТА КОЈА МУ ЈА ИСПРАТИ КОБИ ПРЕД ТРАГЕДИЈАТА (ФОТО)

Најново од Вести