|

ПАТНИЧКИ АВИОН СО 83 ЛУЃЕ СЕ УРНА ВО АВГАНИСТАН

Патнички авион со 83 луѓе во него денеска се урна во авганистанската провинција Гази, соопштија локалните власти.

Во објава на социјалната мрежа Фејсбук директорот на Ариана Мирваис Мирзаквал негираше дека некој од нивните авиони се урнал.

Според принформациите тој се урнал претпладнево околу 20 километри југоисточно од Дех-е Гази, центарот на областа. Причините засега се непознати, а екипите се обидуваат да пристигнат до местото на несреќата.Слични Објави