Инспекции во болницата „Жан Митрев“

//

Вонреден иснепкциски надзор на работењето на клинита Жан Митрев најави министерто за здравство Беким По информациите изнесени во истражувачката сторија на ИРЛ .

Министето Сали најавиде дека Министерството за здравство ќе биде целосно достапно на Обвинителството кое веќе отвори случај по допрен глас.

Од клиниката „Жан Митрев“ се огласија преку соопштение во кое реагираат дека станува збор за невистинити квалификации кои како што велат се насочени кон намерно нарушување на честа и угледот на болницата. Според нив станува збор за тенденциозен говор на омраза насочен кон клиниката.

Претходна статија

Захарова: Киев потврди дека нема намера да преговара со Русија

Следна статија

Македонија денеска ги започнува преговорите за полноправно членство во ЕУ

Најново од Вести