ИТАЛИЈАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ 91 ПРИПАДНИЦИ НА СИЦИЛИЈАНСКАТА МАФИЈА

/

Во Италија се спроведе голема операција против сицилијанската мафија. Уапсени се 91 лице, а полицијата за време на акцијата запленила речиси 15 милиони евра.
 
Експертите предупредуваат дека мафијата би можела да ги преземе бизнисите кои се борат да преживеат, а исто така и да го придобие населението на своја страна со дистрибуирањето храна на оние кои имаат потреба.

Претходна статија

МЗ: ТРИ ЛИЦА ПОЧИНАА А ПОТВРДЕНИ СЕ 20 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Следна статија

СВЕДОК ВО СЛУЧАЈОТ „27 АПРИЛ“: ЛУЃЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ МИ ПОМОГНАА ОД ИНКАСАТОР ДА СЕ ВРАТАМ ВО ДИРЕКЦИЈА, ОТИДОВ ВО СОБРАНИЕ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРАМ

Најново од Вести