СПАСОВСКИ: УСЕИНИ СЕ ОДНЕСУВАЛ КРАЈНО НЕОДГОВОРНО И НАСИЛНИЧКИ

//

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека полицијата презема мерки во врска со последниот инцидент што го предизвика охридскиот советник и бизнисмен Нефи Усеини, кога истиот го нападна физички професорот од ДУТ, Илијаз Илијази и истакна дека по целосното комплетирање, случајот ќе биде предаден до Обвинителството за натамошно постапување.

Како одговор на новинарско прашање до каде е до каде е случајот со инцидентот направен од страна на Усеини, министерот за внатрешни работи Спасовски истакна дека Усеини се однесувал крајно неодговорно, насилнички. Спасовски ја информираше јавноста дека Усеини е повикан во полициска станица, земени се изјави, а се земаат изјави и од други сведоци очевидци на целиот настан и сите елементи што ќе бидат исполнети за кривично дело ќе бидат доставени до Јавното обвинителство.

Спасовски го повика Јавното обвинителство да постапува против насилничкото и незаконско однесување на сите без разлика кој од каде доаѓа.Претходна статија

OПОЗИЦИЈА ШТО СЕКОЈ БИ ЈА ПОСАКАЛ

Следна статија

ГОСТИВАРЧАНИ ЌЕ УЖИВААТ СО „МУЗИКА И ФИЛМ“

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да