ИЗГОРЕ КАФУЛЕТО ФОНТАНА ВО ТЦ МАВРОВКА

/

Синоќа изби голем пожар во Трговскиот центар Мавровка. Изгоре кафулето „Фонтана“.

Информациите од самото место велат дека нема жртви, но е причинета голема материјална штета и не е познато што точно го предизвикало пожарот.

Во гасењето на пожарот учествувале 21 пожарникар.

Претходна статија

ДОДЕКА ГО НАПАЃАТЕ МАЛЕСКИ- ВРАБЕВСКИ ДОНИРА

Следна статија

(ВИДЕО) КОМУНИСТИ И НАЦИОНАЛСОЦИЈАЛИСТИ ЗАЕДНО ГО СЛАВАТ 1 МАЈ

Најново од Вести