|

Израел: Пресретнавме уште еден дрон

Портпаролот на израелската војска Авичај Адраи на социјалната мрежа „Икс“ утрово објави дека израелските сили пресретнале уште едно беспилотно летало.

Авионите на израелското воздухопловство пресретнале беспилотно летало кое полетало на израелска територија од исток, објави тој, додавајќи дека дронот не претставувал закана.

Тој не кажа кој го лансирал.Слични Објави