КАТИЦА ЈАНЕВА ПОБАРАЛА ФОРЕНЗИЧКО БРИШЕЊЕ НА КОМПЈУТЕРИТЕ ВО СЈО

//

Катица Јанева побарала од вработените во ИТ-секторот да спроведат т.н. „форензичко бришење“ на компјутерите во Специјалното јавно обвинителство, дознава „360 Степени“ од извори во СЈО, пренесува Фокус.

Наредбата од Јанева била дадено усно и, според изворите на „360 Степени“, веќе биле преземени подготвителни активности за да се спроведе. Постапката требало да ги опфати сите компјутери во ова обвинителство.

Претходна статија

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: БИТОЛСКИ БИЗНИСМЕН ПЛАТИЛ 750 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ИДЕЈА ЗА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ

Следна статија

ВИДЕО: 500 ДЕМОНСТАНТИ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПУТИН ВО МОСКВА

Најново од Вести