КИРАЦОВСКИ ДАВА ИСКАЗ КАЈ РУСКОВСКА ЗА „РЕКЕТ“

//

Пратеникот Александар Кирацовски утрово ќе даде исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.

Тој деновиве порача дека обвинителството треба да ги повика на распит сите политичари кои контактирале со првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13, за да се стави крај на, според него, чаршиските муабети, јавува Фокус.Вчера, уште една негова колешка од парламентот која имаше контакти со Боки 13 даде исказ во обвинителството, по што изјави дека со првосоомничениот се познавала, но не и со другите осомничени и пријавителот.Претходна статија

ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕЈАН МИТРОВСКИ И ДИМИТАР ДИМОВСКИ ИЗЛЕГЛЕ ОД ПРИТВОР

Следна статија

БРИТАНСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ГО ОТФРЛИЈА ПРЕДЛОГОТ НА ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Најново од Вести