КИРАЦОВСКИ ЌЕ ГО ТУЖИ АЗМАНОВ

/

Откако вчера, бизнисменот Зоран Азманов рече дека пратеникот Александар Кирацовски имал влијание над портал кој објавувал вести за бизнисменот, пратеникот најaви тужба.

“Трендот на лажни вести мора да запре.
На хаосот од инсинуации кои ја искривуваат вистината мора да се стави крај. За лагите и клеветите (на ниво на глупости), кои господинот Зоран Азманов ги искажа во интервјуто за извесен портал, ќе добие соодветна тужба, секако после шансата да се извини. Демократија Да, анархија од лаги и измислици Не”, напиша Кирацовски на “Фејсбук”.

Претходна статија

СОПРУГАТА МУ СЕ ПОЖАЛИЛА ОД ШЕФОТ, ПА ОТИШОЛ И ГО УБИЛ

Следна статија

ХАН И РИКЕР ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ ЗА ДА ГИ „СМИРУВААТ“ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ

Најново од Вести