Ќучук на Твитер: Охридскиот договор донесе мир и стабилност

/

Известувачот за Северна Македонија, Илхан Ќучук смета дека Охридскиот договор што беше потпишан пред 21 година, донесе мир и стабилност и ја задржа земјава на евроатлатскиот пат.

-Денеска се одбележува 21 година од Охридскиот договор кој донесе мир и стабилност во Република Северна Македонија. Духот на овој Договор живее до ден-денес, бидејќи Северна Македонија останува на својот eвроатлантски пат, напиша Ќучук на Твитер.

Претходна статија

Ковачевски: Охридскиот договор гради, сплотува, интегрира и промовира заедништво

Следна статија

Во земјава прв пат целосно ќе се произведува електричен автомобил e.GO

Најново од Вести