КОЈА Е УЛОГАТА НА ЗОКИ КИЧЕЕЦ ВО СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“?

//

Од неофицијални извори дознаваме дека после неколкуте конфликти и лични пресметки меѓу рекетираниот бизнисмен и второобвинетиот во случајот „Рекет“, тие биле здобрени од многу влијателен заеднички пријател. Во знак на извинување и добра волја, второобвинетиот се согласил да помогне околу судските неволји на бизнисменот, влегувајќи во улогата на посредник во случајот. Дали овие тврдења се шпекулација или вистина, ќе покаже истрагата, која е во тек.

Претходна статија

ФОКУС: КРИВИЧНА ЗА ЕКС-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЗДРУЖЕНИЕ НА ПЕНЗИОНЕРИ: ГО ОШТЕТИЛ БУЏЕТОТ ЗА НАД 11 ИЛЈАДИ ЕВРА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ДА ОДГОВОРИ ЗОШТО ЗАЕВ ЈА ШТИТИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Најново од Вести