КОЛЕВ: ДЕТСКОТО ОДМОРАЛИШТЕ НА ГОЛАК Е ЕДНА ТУРИСТИЧКА ТРАГЕДИЈА ВО ОВОЈ РЕГИОН КОЈА СО ГОДИНИ СЕ РАСПАЃА, ТОА Е РЕАЛНАТА СЛИКА ВО ИСТОКОТ

//

Претседателот на ГДУ Петар Колев беше во посета на градот Делчево, кој ја искористи приликата да каже нешто околу предизвикот зошто ГДУ реши со свои кандидати да учествува на Предвремените парламентарни избори, а во кратки црти ја претстави и програмата на партијата.

Тој во изјава за порталот Delcevo365.mk даде и свое мислење за анкетата на Барометар, чии резултати велат дека ГДУ би освоила 2 пратенички мандати во 3 изборна единица каде што носител е токму првиот човек на ГДУ.

„Јас сум подготвен сите прашања од истокот да ги поставам во собранието. Кога зборуваме за иднината на истокот нема како да не го спомнам детското одмаралиште на Голак. За жал една туристичка трагедија во овој регион. Голак години по ред пустоши и се распаѓа, тоа е реалната слика во истокот.Целата изјава на Колев за Delcevo365 погледнете ја во продолжение:Претходна статија

ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО САД ЗАРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

ФРАНЦУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ПРЕДУПРЕДИ ДА НЕ СЕ ЗЕМААТ АНТИИФЛАМАТОРНИ ЛЕКОВИ ПРИ СИМПТОМИ НА КОВИД-19

Најново од Вести