КОМАНДАНТ ВЕНТИЛИ ЈА „ИСКАРА“ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА ПЕТРОВСКА ЗА ЃУБРЕТО НА ПЕЛИСТЕР

//

Министерот за животна средина Садула Дураку и градоначалничката на Битола Наташа Петровска пред евроамбасадорот Жбогар се „спречкаа“ за тоа кој треба да го исчисти ѓубрето на Пелистер.Претходна статија

ВЛАДА: ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ НЕ ПРИДОНЕСУВААТ КОН ИЗНАОЃАЊЕ РЕШЕНИЕ

Следна статија

ПЕТАР КОЛЕВ: НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР ИЛИ ВЕЌЕ ЗАБОРАВИВТЕ ПОЧИТУВАНИ?!

Најново од Вести