КОНЕЧНО: ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ КАЗОРЛА СЕ ВРАТИ НА ТЕРЕНИТЕ

Поранешниот шпански репрезентативец Санти Казорла повторно стапи на терените, во неофицијален натпревар.

После цели 636 дена, Казорла влезе во игра од клупата за Виљареал во пријателскиот натпревар против Еркулес.

Во 67-та минута влезе на теренот, а сите навивачи го поздравија со силен аплауз, бидејќи паузираше од 2016 година кога заработи повреда.Казорла пред неколку месеци имаше големи проблеми со повреда, па дури можеше да му биде ампутирано стапалото.

Извор: Sportski.mkПретходна статија

СЕКОЈА МИНУТА СЕ ПРОДАВА ПО ЕДЕН ДРЕС НА РОНАЛДО – ЈУВЕНТУС ВЕЌЕ ГО ИСПЛАТИ ТРАНСФЕРОТ

Следна статија

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ И ЗА МИЛАН: УКИНАТА КАЗНАТА „РОСОНЕРИТЕ“ ЌЕ ИГРААТ ВО ЕВРОПА!

Најново од Спорт