КОРОНАВИРУСОТ НЕ УСПЕА ДА ГИ РАЗДЕЛИ- СТЈУАРТ И АНДРИЈАНА ПОЧИНАА ЗАЕДНО ПО 50 ГОДИНИ БРАЧЕН ЖИВОТ

//

Стујарт Бејкер на 74 години и неговата две години помлада сопруга Андријана речиси истовремено починаа од коронавирус по 51 година брачен живот.

За трагичниот настан соопштил нивниот син, кој пред локалните медиуми изјавил дека двајцата биле неразделни и дури во овој трагичен момент си заминале брзо еден по друг, во временско растојание од само шест минути.

Стјуарт и Андријана кон средината на март се заразиле со коронавирус. Стјуарт, незнаејќи дека е заразен со Ковид-19, бил примен во болница, а Адријана останала дома.

Кога дознала дека на сопругот му се влошила состојбата и оти е префрлен на интензивна нега, односно дека е дефинитивно позитивен на коронавирусот, пошла и таа да се тестира.Тогаш и нејзе ѝ се слошило. Синот на Стјуарт и Андријана, Бади Бејкер ги повикува сите да бидат свесни и внимателни и да ги следат препораките на лекарите и стручните лица.Претходна статија

ЛИЦАТА БЕЗ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ЌЕ СЕ ЛЕКУВААТ НА ТОВАР НА ФОНДОТ

Следна статија

НОВИ ЖРТВИ НА КОВИД-19 ОД КУМАНОВО, ЛАБУНИШТА, ЧЕЛОПЕК И ШТИП

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи