ЛИЛА ФИЛИПОВСКА ОДБИ ДА ОДГОВОРИ НА НОВИНАРСКИТЕ ПРАШАЊА ПО РАСПИТОТ КАЈ РУСКОВСКА

//

По еден час распит кај обвинителката Вилма Русковска, Лила Филиповска одби да одговори на сите новинарски прашања. Таа не кажа која е нејзината поврзансот со „Рекет”, како и дали му позајмувала пари на Боки 13.

Наместо да одговори, таа рече: „Дечко ќе ми ја расипеш фризурата” и ги прашуваше новинарите „Ау од кога ти се занимаваш со ова”.

Таа замина од Обвинителството, а не одговори ниту на прашањето: „Дали го посетивте Боки 13 во затвор”, кое го поставија новинарите.

Во предметот „Рекет“ осомничени и во притвор се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.Извор: МакфаксПретходна статија

ВО СКОПЈЕ ЗА ТРИ ДЕНА 23 СООБРАЌАЈКИ, ПОВРЕДЕНИ 14 ЛИЦА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ИМА ОКОЛУ 500.000 СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ ЖИВЕАТ НА РАБОТ НА ЕГЗИСТЕНЦИЈАТА

Најново од Вести