МАНЧЕСТЕР СИТИ ОСВОЈУВАЧ НА КОМЈУНИТИ ШИЛД

/

Традиционално сезоната во англискиот врвен фудбал започнува со финалниот натпревар на Комјунити шилд во кој на Вембли играа Челси и Манчестер Сити.Со целосна доминација на теренот подобар во овој натпревар беше Манчестер Сити кој победи со двата гола на Кун Агуеро.

Претходна статија

РАМКОВНИ РАБОТНИЦИ

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СО ЗЛОУПОТРЕБА НА ДРЖАВНИТЕ РЕСУРСИ ЗА ЗАДОВОЛУВАЊЕ НА ХЕДОНИСТИЧКИТЕ СТРАСТИ НЕ СЕ ОДИ ВО ЕВРОПА

Најново од Истакнато

Познатите бугарски новинари Милена Милотинова и Александар Марков добија награди за целосен придонес кон бугарското новинарство

Бугарската фондација ,,Димитар Цонев” награди двајца заслужни претставници на бугарската новинарска фела, познатата новинарка Милена Милотинова