МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ПИЈАНОТО ВО КИЦ

/

Во КИЦ – Салон 19.19, во сабота со почеток во 12 часот ќе се одбележи Меѓународниот ден на пијаното.

На програмата ќе има промоција на циклус пиеси за пијано, а ќе се одржи и пијано-концерт „Звуците на класиката“.Претходна статија

СДСМ: ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА ГИ ВРАТАТ ПЛАТИТЕ, ЗАЕДНО СО АЛИЈАНСА И ЛЕВИЦА, ГО БЛОКИРААТ СОБРАНИЕТО

Следна статија

СУДЕЊЕТО ЗА „МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ“ ПРОДОЛЖУВА СО СОСЛУШУВАЊЕ НА СВЕДОЦИ

Најново од Вести