| |

МИЦКОСКИ НЕ ПОСМЕА ДА ПОВИКА НА БОЈКОТ

Мицкоски не посмеа да повика на бојкот. Секој граѓанин да донесе самиот одлука- порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој изјави дека ВМРО-ДПМНЕ е за влез на Македонија во НАТО и ЕУ, но подвлече дека неговата партија е против договорот со Грција. Мицкоски изјави дека после договорот се ќе остане исто. Според него власта ќе продолжела да се однесува неодговорно. Мицкоски го нарече прашањето за името е надпартиско. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните треба да го послушат своето срце. Мицкоски повторно порача дека Македонија ќе победи. Првиот човек на ДПМНЕ го повика Заев на тв-дуел за договорот и сите останати теми пред референдумот.Слични Објави