|

Мицкоски опкружен со дилери и криминалци, ДПМНЕ е опасност за граѓаните

Мицкоски е опкружен со радикали, лица фатени со кокаин, лица што се бават со недозволена трговија со дрога и оружје, велат од СДСМ.

„Јавноста го виде Мицкоски во друштво со дилер на дрога и оружје од Струга, кој неодамна е приведен, а претходно како седи на иста маса со лице од Грчец уапсен за трговија со 32 килограми дрога, вредна 120.000 евра.

Мицкоски имал средби и со осомничениот за двојното убиство што ја потресе македонската јавност Палевски, кој беше близок соработник на режимот на ДПМНЕ, јавно го поддржуваше Мицкоски, но и нивниот коалициски партнер Левица,

ДПМНЕ стана гнездо на подземје и криминал со дрога“, оценуваат од партијата на власт.

Додаваат дека со дрога беше фатен и истакна тчлен на ДПМНЕ, соработник на Мицкоски од Пештани.

Според СДСМ, не е воопшто случајност што уапсени шверцери со дрога седат на иста маса со Мицкоски по кафеани. ДПМНЕ, додаваат од таму со години е едиствена партија која овозможува заштита на ваквите структури и партија каде се чувствуваат безбедно.

„Радикални групи, националисти, насилници а сега и шверцери на дрога имаат очигледно влијание врз Мицкоски. Доколку ДПМНЕ дојде на власт кој ќе ја води државата? Тие се разбира.

Вакво ДПМНЕ претставува опасност по сигурноста на граѓаните“, потенцираат од СДСМ.Слични Објави