МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ДРЖАВНОТО ИМЕ

//

„ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на државното име“, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека и покрај сите уценувања, неговата партија ќе продолжи да оди по патот на Македонија.Претходна статија

МИЦКОСКИ ПОБАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ И НОВА ДРЖАВНА ИЗБОРНА КОМИСИЈА

Следна статија

СДСМ: ПОСЛЕ 11 ИЗГУБЕНИ ГОДИНИ ГРАЃАНИТЕ НЕМААТ УШТЕ ЕДЕН ЖИВОТ ДА МУ ДОВЕРАТ НА НЕКОЈ НОВ НИКОЛА ГРУЕВСКИ, СО КОГО ЕДНАШ ВЕЌЕ РАСЧИСТИЈА

Најново од Вести