МИЦКОВСКИ: НЕМА ДА ПРИЗНАЕМЕ РЕФЕРЕНДУМ ШТО НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН

//

ВМРО-ДПМНЕ нема да признае референдум што нема да биде задолжителен. Ако рефендумот биде обврзувачки и гласачите гласаат за или против ние ќе го почитуваме тоа. Но референдумот мора да биде демократски- изјави председателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во емисијата „Патот кон…“. На прашањето на водителката дали ќе им сугерира на членовите на неговата партија како да гласат на референдумот, Мицковски истакна дека според уставните одредби граѓаните имаат право да одлучат дали да излезат на референдум и ако излезат како да гласаат на него.Претходна статија

МИЦКОВСКИ: ЗАЕВ ПАЗАРЏИСКИ БЛЕФИРА СО ИМПИЧМЕНТОТ НА ИВАНОВ

Следна статија

НА 23 И 24 ЈУНИ – СООБРАЌАЈОТ КОН ПОНИКВА ВО ПРЕКИН

Најново од Вести