|

Мијалков без слобода, но и без имот – Давидовиќ: Министерот за правда извршил невиден притисок

Екс шефот на тајните служби  Сашо Мијалков сепак ќе остане во притвор уште 30 дена, откако Кривичниот суд по итна постапка го прифати предлогот на обвинителството. Апелација претходно  дозволи ослободување на Мијалков со гаранција од 11 милиони евра, но Обвинителството достави барање за мерка притвор од 30 дена за случајот Плацеви на Водно, јавува ТВ 21.
Адвокатот на обвинетиот Сашо Мијалков, Звонко Давидовиќ вели дека министерот за правда извршил невиден притисок  и со тоа се покажало дека уште еднаш дека Владата се меша во работата на  судството.

Адвокатот исто така се пожали дека  Мијалков останал и без парите за гаранција и без  слобода.

Целиот напис прочитајте го овде.

Слични Објави