МИЛОШОСКИ ДО ЗАЕВ: ГИ ЗНАЕТЕ ЛИ КОКИ И КИКИ ШТО РЕКЕТИРААТ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ?

//

Ги знаете ли Коки и Кики што рекетираат и изнудуваат пари од градоначалници?, го праша пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, премиерот Зоран Заев, за време на пратеничките прашања во Собранието.

„Долго време се зборува за извесен сопственик на ТВ со псевдоним Коки, кој се занимава со уцени, рекет и перење пари. Тој не зборувал за сума помала од 200 илјади евра. Да го прашам премиерот Заев дали знае дека ова лице изнудило пари од поранешен градоначалник, и тоа 200 илјади евра?“, праша Милошоски.

Заев одговори дека слушнал и дека има сознанија дека веќе е отворена истрага.

„Да, допрел глас до мене. Скопје зборува и внатрешноста зборува. Прашав и проверив, а од институциите рекоа дека има истрага. Дај боже да има докази за да се расветли оваа работа“, одговори Заев.Извор: МакфаксПретходна статија

ВОЗАЧ НА АВТОБУС ОБВИНЕТ ЗА ТЕШКАТА АВТОБУСКА НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

Следна статија

ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ПРОТИВ ВОЗАЧОТ НА КАМИОН ЗА НЕСРЕЌАТА НА СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да