МИЛОШОСКИ: КАРАЏОСКИ НАМЕСТО ЛЕКАР Е ФИГУРА ВО БЕЛ МАНТИЛ

/

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, преку социјалните мрежи го критикуваше претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски. Тој од него побара оставка, поради тоа како што напиша пред три седмици Караџовски убедувал дека се’ е под контрола.

„Караџовски е лош пример, бидејќи наместо лекар со интегритет и етика, денес тој е само фигура во бел мантил која служи како марионета во политиката, а со тоа ги зголемува ризиците по јавното здравје. Оставка и одговорност“, напиша Милошоски.Претходна статија

УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ ВКЛУЧЕНИ ВО АФЕРАТА „МАФИЈА“

Следна статија

ПОЧИНА ОВЧАРОТ ШТО БЕШЕ НОСЕН НЕКОЛКУ ЧАСА ДО ВОЗИЛОТО ЗА ИТНА ПОМОШ

Најново од Вести