МКД.МК: ВО МАКЕДОНИЈА Е УАПСЕН ПОРАНЕШЕН ПРИПАДНИК НА ОВК

//

Во Македонија е уапсен косовскиот државјанин Томор Морина, поранешен припадник на Ослободителната војска на Косово (ОВК), по кого имало распишана потерница од Интерпол, јавуваат колегите од МКД.мк. Информацијата е потврдена од МВР без подетални информации.

Претходно Радио Слободна Европа објави дека Министерството за надворешни работи на Косово го осудило апсењето и притворањето на Морина, врз основа на потерница на Интерпол, на барање на Србија.

Претходна статија

МИГРАНТИ ОД ПАКИСТАН СЕ СТЕПАЛЕ ВО ВАКСИНЦЕ, ДВАЈЦА ОД НИВ СО УБОДНИ РАНИ ПРЕНЕСЕНИ ВО СКОПЈЕ

Следна статија

НЕЗАВИСЕН: ВРАБОТЕНИТЕ ВО 1ТВ НА ПРИНУДЕН ОДМОР

Најново од Вести