МНР ја објави официјалната потпишана верзија од Протоколот со Бугарија

/

Надлежните од Министерството за надворешни работи денеска и официјално ја објавиja потпишаната верзија од Протоколот од вториот состанок на Заедничката меѓувладина комисија со Бугарија.

Верзијата може да ја погледнете ТУКА.Инаку, за потсетување, Протоколот беше потпишан во рамки на вториот состанок на Заедничката меѓувладина комисија со Бугарија, согласно членот 12 од Договорот за добрососедството.

Претходна статија

Министерството за политички систем организира Школа за млади лидери „Peace Forum Dialogue”

Следна статија

Владата даде „зелено светло“ за авансна исплата на земјоделските субвенции

Најново од Вести