МНР потврди дека 22-годишно момче од РС Македонија починало во Црна Гора

/

Министерството за надворешни работи ја потврди веста објавена во црногорските медиуми дека 22-годишно момче од Северна Македонија починало во Црна Гора.

– Министерството за надворешни работи доби известување од надлежните институции на Црна Гора дека наш државјанин  (Е.Х. роден 2000 година во Тетово) му е констатирана смрт во туристичкото место Утјеха, се вели во одговорот од Министерството за надворешни работи на Северна Македонија.

Во тек е обдукција со цел целосно расчистување на случајот од надлежните црногорски институции.Црногорските медиуми денеска објавија дека младо момче од Северна Македонија се удавило на плажа во Црна Гора.Претходна статија

(Видео) Изјава на премиерот Ковачевски по средбата со владината коалиција

Следна статија

Ковачевки: Превремените избори нема да ги решат проблемите, ги отфрламе деструктивните политики на дел од опозицијата

Најново од Вести