НАЦИОНАЛНИОТ ДЕН НА ВЛАСИТЕ НЕРАБОТЕН ЗА ВЛАШКАТА ЗАЕДНИЦА ВО ЗЕМЈАВА

//

Национален ден на Власите, 23 мај (сабота), е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Од ресорното Министерство појансуваат дека оваа одлука е во согласност со Законот за празниците на РМ и воедно на граѓаните припадници на влашката заедница им го честитаат Националниот ден на Власите.

Претходна статија

СЕКОЈ 20-ТИ КРВОДАРИТЕЛ ВО МИЛАНО БИЛ ЗАРАЗЕН ПРЕД ПРВИОТ ЗАБЕЛЕЖАН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Следна статија

ССМ БАРА НЕДЕЛА ДА БИДЕ НЕРАБОТЕН ЗА СИТЕ РАБОТНИЦИ

Најново од Вести