НАЈДЕНИ 39 ЧОВЕЧКИ ТЕЛА ВО БУГАРСКИ КАМИОН ВО ИСТОЧЕН ЛОНДОН

/

Британската полиција соопшти дека уапсила маж под сомнение за убиство, откако телата на 39 лица биле денеска пронајдени во камионски контејнер во индустриска зона на истокот на Лондон.

Полицијата соопшти дека камионот се верува дека потекнува од Бугарија и влегол во Велика Британија во Холихед во Велс во саботата. Возачот, 25-годишен маж од Северна Ирска, бил уапсен.

„Ние сме во процес на идентификување на жртвите, но јас очекувам дека тоа би можело да биде долг процес“, рече главниот началник Ендру Маринер.

Претходна статија

РУСИЈА И ТУРЦИЈА ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА КУРДИТЕ ОД ГРАНИЦАТА СО СИРИЈА

Следна статија

ГРУБИ: АХМЕТИ ГО СПРЕЧИ ЗАЕВ ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да