НАЈГОЛЕМ ДНЕВЕН РАСТ ВО РУСИЈА – 500 ЗАРАЗЕНИ ЗА 24 ЧАСА

//

Во Русија, бројот на заразени лица во изминатите 24 часа се зголеми за 500, што е најголем пораст за еден ден во оваа земја.

Инфицирани се вкупно 2.337 лица, а епидемијата во Русија започна пред седумнаесет дена кога беше пријавен првиот случај на инфекција, пренесуваат светските агенции.

Досега, осумнаесет лица заразени со вирусот Ковид-19 починале во Русија и 121 се опоравиле.

Повеќе од 201.000 луѓе во Русија се под медицински надзор за коронавирус, соопштија денеска руските здравствени власти.Извор: МакфаксПретходна статија

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕДНО ЛИЦЕ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ И ТЕШКА КРАЖБА

Следна статија

БЕЗ ТРОШКА ЖАЛ: АЈАКС МУ ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ НА ФУДБАЛЕРОТ КОЈ ТРИ ГОДИНИ БЕШЕ ВО КОМА!

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи