НАПРАВЕТЕ СИ МИНИМАЛИСТИЧКИ МАНИКИР

/

Кога сакаме да се разликуваме од другите ние се правиме на нешто поинакво, како на пример минималистички маникир.

Овој начин на маникир се создадва со прецизност на секој детал. Во него нема да видите кич и пренатрупаност со елементи. Минималистичкиот маникир е фасцинантен!

Во нашата галерија ви претставуваме 20 убави идеи:

This slideshow requires JavaScript.Претходна статија

ВИДЕО: ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИЧКА РЕАЛНОСТ

Следна статија

ВИДЕО: ЗА ШТО Е КРИВ СТЕВЧЕ ЈАКИМОВСКИ?

Најново од Магазин