Наумче Мојсоски се врати во РК Струга

/

Сега поранешниот македонки репрезентативец ќе ја има улогата на претседател, а воедно ќе биде и главен спонзор на овој клуб.

Македонската ракометна легенда, Наумче Мојсоски се врати во својот матичен клуб РК Струга, но со сосема поинаква улога.

Сега поранешниот македонки репрезентативец ќе ја има улогата на претседател, а воедно ќе биде и главен спонзор на овој клуб.На ова ново место Мојсо официјално беше назначен на редовното годишно собрание на кое беа најавени подобри времиња за РК Струга, клуб кој има дадено многу познати и реномирани македонски ракометари.

Претходна статија

УХМР излезе со вонредна прогноза за викендот

Следна статија

Двајца од најбараните терористи на ПКК се убиени при операција на турските безбедносни служби

Најново од Вести