НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП 14-20 ОКТОМВРИ

Убави бои, свеж воздух и нови емоции – есента е прекрасна сезона која ни нуди многу нови искуства. И што подготвува соѕвездието за претставниците на секој хороскопски знак?


Овен
Ќе имате голем напредок во вашите професионални потфати на почетокот на неделата. Оваа недела ќе можете да најдете решение за проблем кој подолго време ве вознемирува и ќе заработите дополнителни средства. После средата, можеби ќе имате семејни ангажмани или работа дома. Многу е веројатно дека на ваш роднина ќе му биде потребна помош и поддршка и важно е да се обидете да помогнете.


Бик
Вие, Биковите, треба да си посветите внимание на себеси на почетокот на неделата и да се грижите за вашата гардероба и изглед. Не е исклучено да одлучите да ја смените вашата фризура или изгледот или да купите нешто за себе. Добра идеја е да намалите со купувањето за да не го намалите драматично вашиот буџет . После среда е многу веројатно дека ќе се издвоите од останатите во вашата околина и ќе добиете интересни предлози, и лично и професионално ниво.


Близнаци
Вие, Близнаците, во почетокот на неделата ќе напредувате на љубовен бран. Од вас зависи дали ќе ви се подобрат односите со партнерот, додека слободните ќе запознаат некој кој ќе ги импресионира. После четврток, веројатно ќе има некои недоразбирања со колегите, од кои веројатно ќе се појават морални победници, поради што ќе чувствувате напнатост. Поради оваа причина, добра е идејата да се обидете да не обрнувате внимание на недоразбирањата и да се фокусирате на вашите задачи.


Рак
Вие, Раковите, во почетокот на неделата може да наидете на недоразбирање со блиска личност. Обидете се да не направите од мравка-слон и да не претерате со нападите кон особата за да не настанат поголеми тензии. После среда, ќе имате шанса да остварите значителен напредок во кариерата. Веројатно ќе преземете нови, значајни чекори по скалилата на успехот и вашиот просперитет.


Лав
Вие, Лавовите, каде и да одберете да ја инвестирате својата енергија и трудољубивост во почетокот на неделата, ќе имате успех и ќе бидете задоволни со резултатите. Во љубовта, работите ќе ви се случуваат со леснотија и предметот на вашата страст ќе ве разбере без зборови. Лесно ќе се прилагоди на вашите бранови, а во професијата ќе ги поставите темелите за нешто значајно.


Девица
Многу веројатно ќе се чувствувате погрешно разбрани и потценети од другите на почетокот на неделата. Добра идеја е да се обидете да не бидете екстремни во вашите проценки. Проблемот веројатно ќе биде привремен и работите ќе се балансираат со текот на времето. После среда, можеби ќе треба да научите нови работи и да стекнете нови знаења. Колку повеќе труд ќе вложите, толку поголем успех ќе постигнете.


Вага
За вас, Вагите, неделава ќе биде полна со ненадејни пресврти и изненадувања, како во работата така и во секојдневниот живот. Работите нема да одат добро однапред, но тие ќе бидат доста динамични и движечки, и во секој случај нема да имате време за здодевност. После четврток, можни се настани заедно со партнерот или многу блиска личност. Може да одлучите да преземете заеднички активности, спортски активности или патувања.


Скорпија
Вие, Скорпиите, ќе ја разјасните вашата врска со личноста блиска до вас на почетокот на неделата. Ќе бидете многу љубоморни. Бидете внимателни да не влезете во некоја измислена приказна . Вашето расположение ќе биде променливо и можеби ќе бидете многу вознемирени од другите кои можеби не се свесни како точно да ви се приближат за да не ве нервираат или вознемируваат.


Стрелец
Можеби ќе треба да ги преземете задачите на некој друг на почетокот на неделата, што нема да биде особено пријатно и понекогаш ќе се чувствувате презаситени и вкочанети. После средата, нема да се чувствувате финансиски стабилни, и ќе сакате да потрошите повеќе пари отколку што сте заработиле. Во секој случај подобро е да се придржувате кон тоа што го имате, без да земате пари на заем.

Јарец

На почетокот на неделата бидете внимателни да не претерувате со вашите побарувања од вашата сакана личност и обидете се да ги разгледувате работите и од негова гледна точка. После среда, нема да се чувствувате особено стабилно финансиски а ќе сакате да потрошите повеќе пари отколку што сте заработиле.


Водолија
Вие, Водолиите веројатно ќе поминете продуктивно време со вашата сакана личност на почетокот на неделата. Ќе бидете романтични и многу приврзани. После среда, бидете внимателни со социјалните мрежи и новите пријатели.

Риби
На почетокот на неделата ќе ве очекуваат ненадејни средби и неочекувани разговори или пораки кои ќе бидат интересни за вас. Ќе бидете дружељубиви и лесно ќе најдете заедничка точка со оние околу вас. После четврток би можеле да се спремите за некое патување кое многу ќе ве возбуди.Слични Објави