|

Незгода на експресниот пат Штип-Кочани, сообраќајот е во прекин во двата правци

Од 13.30 часот, поради сообраќајна незгода, експресниот пат Штип – Кочани е во прекин во двата правци, извести АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Слични Објави