Нова трагедија кај Струма: возач загина во сообраќајна несреќа со македонски камион

/

Возач на автомобил загина по сообраќајна несреќа што се случила помеѓу автомобил и македонски камион на патот помеѓу Благоевград и граничниот премин Станке Лисичково.

Камион со македонски регистерски таблички, кој превезувал руда до Асеновград, синоќа во 20 часот, на првата нагла кривина по кружниот тек на автопатот Струма во правец кон селото Зелен Дол, се судрил со автомобил „опел“, пишуваат бугарските медиуми.

Патот бил затворен неколку часа, а други жртви нема. Од резервоарот на камионот истекло големо количество на гориво.Извор: TemiteПретходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: „Градски паркинзи“ должи 33 милиони денари кон Град Скопје

Следна статија

СДСМ: Данела Арсовска ги остави скопјани без помош за парното греење

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да