Нови 486 случаи од 4295 тестирања, починале 7 пациенти

/

Во изминатите 24 часа, регистрирани 468 нови лабораториски позитивни случаи Ковид 19. Направени се 4295 тестирања. Во изминатото деноноќие пријавени се 7 починати лица сите во болнички услови. Дополнително, согласно Регистерот на починати лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени се уште 4 починати лица, со датум на смрт од 15.09.2021 до 30.09.2021 година. Во изминатите 24 часа оздравеле 284 лица.Претходна статија

Крај на блокадите, специјалците се повлекуваат од границата Косово-Србија, ќе има патроли на КФОР

Следна статија

ФОТО: Филипче се прошета низ Струмица-Сигурен сум дека Костадинов ќе победи убедливо во првиот круг

Најново од Вести